VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
sobota, 08 listopada 2014 10:44

 
Kościół cierpiący
sobota, 08 listopada 2014 10:52

 
Doroczna Adoracja
piątek, 31 października 2014 09:29

PORZĄDEK DOROCZNEJ ADORACJI

NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

czwartek 06.11.2014


 

8:oo Godzinki, Msza św. i rozpoczęcie adoracji

 

9:oo – 10:oo ul. Sądecka, ul. Wiśnicka, ul. Wiśniowa

 

10:oo – 10:3o dzieci przedszkolne

 

10:3o – 11:3o ul. Warszawska, ul. Nowy Świat, ul.  Górna

 

11:3o – 12:3o ul. Wiedeńska, ul. Jesionowa

 

12:3o – 13:3o ul. Floriańska, ul. Zielna

 

13:3o – 14:3o ul. Torowa, ul. Kamionka, ul. Klonowa, ul. Kasztanowa

 

14:3o – 15:3o ul. ks. Mazurkiewicza, ul. Strażacka

 

15:3o – 16:3o ul. M. Konopnickiej, ul. Kasprowicza

 

16:3o – 17:oo dzieci szkolne

 

17:oo Różaniec za zmarłych i Msza Święta

 
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
środa, 02 listopada 2011 11:57

 

Dnia drugiego listopada nasze myśli pokornie kierujemy w stronę kresu ludzkiego życia... Z nadzieją w sercu prosimy Boga o miłosierdzie dla naszych drogich Zmarłych i wspólnie wołamy: "Wieczne odpoczywanie racz Zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci!"...

 

 

 

 

 

 

 
Uroczystość Wszystkich Świętych
wtorek, 01 listopada 2011 21:09

 

Uroczystością Wszystkich Świętych na parafialnym cmentarzu uczciliśmy tych, którzy umierając w przyjaźni z Chrystusem osiągnęli wieczną nagrodę. Wierząc w tajemnicę świętych obcowanie prosimy Ich o to, aby wstawiając się za nami przed Bożym tronem wypraszali nam łaski potrzebne w kroczeniu ku świętości.

 

W naszych modlitwach chciejmy równocześnie pamiętać o tych, którzy w czyśćcu uczą się miłości, której zabrakło im za życia. Niech odpusty, które możemy im wyprosić w czasie trwania oktawy uroczystości Wszystkich Świętych będą naszym darem zbliżającym ich do wiecznego szczęścia

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii...

 
Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym
sobota, 04 października 2014 10:37

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od pierwszej niedzieli października rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Przez kolejne semestry, w ramach wykładów zostaną przybliżone słuchaczom poszczególne części Wyznania wiary.
Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego rodzaju spotkaniach, aby zapisali się drogą listowną lub elektroniczną. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30, a także powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00.
Szczegółowe informacje o działalności Studium Biblijnego oraz materiały związane z tematyką prowadzonych wykładów, można znaleźć na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej, stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz na afiszach, które zostaną rozesłane do każdej parafii.
Drodzy Diecezjanie! Zachęcam Was do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty, także jako swoistej formy katechezy dla dorosłych. Głębsze poznawanie poszczególnych fragmentów katolickiego Credo z pewnością zbliży Was do Chrystusa oraz pomoże świadomie i dojrzale przeżywać rzeczywistość wyznawanej wiary.
Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę wytrwałości oraz niegasnącego entuzjazmu w pogłębianiu swej wiary.

W tym duchu udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa!

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 
Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II
sobota, 02 sierpnia 2014 11:07

Peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II to dla naszej parafii szczególne przeżycie i wielkie wyzwanie. Dla ludzi wierzących to przypomnienie o tym, że każdy człowiek musi kierować się miłosierdziem na co dzień, umieć wybaczać, kochać i służyć. Dla osób które nie są religijne, przypomnienie o miłosierdziu to wskazówka jak być dobrym, szlachetnym człowiekiem.

 

Pięć dni ‑ tyle trwały radosne przeżycia związane z nawiedzeniem parafii NMP Wniebowziętej w Jasieniu obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Czas nawiedzenia poprzedzony został triduum, które poprowadził ks. dr hab. Piotr Łabuda, znany i ceniony biblista, wykładowca UPJPII w Krakowie i Tarnowie, były wikariusz Jasienia.

 

Sam dzień nawiedzenia zgromadził licznie parafian Jasienia przy miejscowej świątyni. Po uroczystym powitaniu obrazu Mszę świętą na rozpoczęcie nawiedzenia celebrował wraz z kapłanami dekanatu brzeskiego bp. Jan Piotrowski. Od jej zakończenia przez cały wieczór i noc trwała modlitwa parafialnych grup i mieszkańców parafii. Czuwanie podjęły P.O. Akcji Katolickiej, grupa modlitewna św. O. Pio, róże różańcowe, młodzież, gimnazjaliści i dzieci, którzy poprowadzili „Drogę Światła”. W czasie czuwania nocnego była to również modlitwa w osobistych intencjach, które złożyli nasi parafianie, prosząc o miłosierdzie. Tradycyjnie odbyła się również Msza święta o powołania do służby Bożej, którą sprawowali kapłani rodacy i księża pracujący w parafii. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił rodak Jasienia ks. prałat Józef Babicz. W ciągu dnia szczególną modlitwą objęliśmy osoby starsze i chore, a w godzinie miłosierdzia prosiliśmy o łaskę duchowej odnowy parafii oraz zawierzyliśmy ją Bożemu Miłosierdziu. Mamy nadzieję, że zarówno przygotowanie duchowe, jak i sam dzień nawiedzenia będzie zachętą do głębszego przeżywania Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i Eucharystii.

 

W naszym życiu jest wiele spraw i sytuacji, które od nas nie zależą, lub na które nasz wpływ jest bardzo nikły. Nie mamy wpływu na kataklizmy nieokiełznanej przyrody. Niekiedy dotyka nas krzywdząca ręka drugiego człowieka. Zaskakują nas nieszczęścia życiowe, nieuleczalne choroby, niespodziewana śmierć bliskich. Wszystko to uświadamia nam, jak bardzo potrzebujemy Bożego zmiłowania. Ale w naszym życiu jest też wiele spraw i sytuacji, które od nas zależą. Od nas i tylko od nas zależy czy przez nasze dzieła w ten świat wchodzi więcej dobra czy zła. Od nas zależy czy potrafimy się przełamać i wyciągnąć rękę do człowieka, z którym coś w życiu nas powaśniło. Od nas zależy czy zdobędziemy się na duchowy wysiłek, by uklęknąć przy konfesjonale, wyznać grzechy, podjąć pokutę i swoje życie pchnąć na nowe tory, bardziej złączone z Bogiem. I w tym wszystkim co od nas zależy – paradoksalnie ‑ tak samo, a może bardziej nawet potrzebujemy Bożego Miłosierdzia, przemieniającej i umacniającej łaski.

 

Miniony czas i jego doświadczenie już są bogactwem, które zapisało się w naszych sercach. Ale pozostaje zadanie: jak to bogactwo uchronić przed zapomnieniem, jak utrwalić w konkretnych działaniach na polu modlitwy i miłosierdzia. Wielbimy naszego Boga za te dni i z pokorą prosimy, by błogosławił dalszy trud, przez który pragniemy wejść do grona tych, którzy rozpoznali piękno miłosierdzia i mu służą. Z wiarą polecamy się wstawiennictwu św. Faustyny i św. Jana Pawła II i powtarzamy „Jezu ufam Tobie”.

 

Galeria zdjęć

 
Komunikat Biskupa Tarnowskiego
piątek, 20 czerwca 2014 10:24

„Kapłaństwo to miłość Serca Jezusowego” (św. Jan Maria Vianney)

Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając Oktawę uroczystości Bożego Ciała uświadamiamy sobie nierozerwalny związek jaki istnieje pomiędzy Eucharystią, a kapłaństwem służebnym w Kościele. To kapłaństwo jest i musi zawsze być wierną służbą wobec Jezusa Eucharystycznego. Nie ma bowiem Ofiary Eucharystycznej bez posługi kapłana, ale równocześnie nie ma prawdziwego kapłaństwa bez całkowitego oddania kapłańskiego serca jedynej Miłości, którą jest sam Jezus.
Dlatego od prawie 20 lat z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzimy w Kościele Powszechnym Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa, który w większości diecezji – w Polsce i na świecie - związany jest z uroczystością Najświętszego Serca Jezusowego. Pragniemy zatem w tym roku w tę piękną uroczystość modlić się jako wspólnota diecezjalna za wszystkich kapłanów pracujących i pochodzących z naszej diecezji o ich uświęcenie. W sposób szczególny polecamy Sercu Jezusowemu 31 nowo wyświęconych prezbiterów, którzy już niedługo rozpoczną swoją kapłańską posługę w pierwszej w ich życiu parafii. Pamiętamy zawsze o wszystkich kapłanach pracujących na misjach i w wielu krajach w Europie i na innych kontynentach wśród naszej Polonii. Otaczamy serdeczną modlitwą wszystkich naszych duszpasterzy, także tych którzy przeszli już na kapłańską emeryturę doświadczając nierzadko krzyża cierpienia. Wyjątkowym darem modlitwy obejmujemy tych naszych Braci, którzy przeżywają trudności duchowe lub zagubili się na drodze realizacji swojego kapłańskiego powołania.
W tym roku uroczystość Serca Jezusowego jest równocześnie ostatnim dniem nauki w szkole. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, w tym także kapłanom, za podjęty trud wychowawczy. Naszym dzieciom i młodzieży chcemy życzyć, aby rozpoczynające się wakacje przyniosły im nie tylko wiele radości z udanego wypoczynku, ale także pomogły jeszcze bardziej umocnić więź z Panem Bogiem i ich bliskimi w wolnym od nauki czasie.
Na owocną modlitwę za wszystkich kapłanów w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego oraz na całe wakacje z serca Wam błogosławię: w imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego.


† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 
Życzenia Wielkanocne
sobota, 19 kwietnia 2014 10:01

Symboliczny krzyż i grób Zbawiciela są jakby na wyciągnięcie ręki. Mamy je w naszej świątyni. I choć nie jest to jerozolimska Golgota ani historyczny Boży Grób, to głoszą tę samą prawdę: Chrystus za nas umarł i zmartwychwstał… radujmy się! Alleluja! Niech ta prawda nie będzie tylko „wspomnieniem” tego, co się kiedyś wydarzyło, lecz niech wypełnia naszą codzienność i całe nasze życie blaskiem wielkanocnego poranka. Z darem modlitwy przy ołtarzu stanowiącym sakramentalną Kalwarię i chwalebny grób naszego Zbawiciela, wszystkim P.T. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 
Adoracja
sobota, 05 kwietnia 2014 13:05

TRIDUUM SACRUM 2014

PORZĄDEK ADORACJI

Wielki Czwartek (Adoracja przy Ciemnicy do godz. 22.oo)

Wielki Piątek (Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy)

6.oo – Godzinki o Męce Pańskiej i adoracja prywatna w ciszy

10.oo – Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych

11.oo – ul. Torowa, ul. Kamionka, ul. Kasprowicza i ul. Klonowa

12.oo ul. Kasztanowa, ul. Warszawska, ul. Jesionowa

13.oo